УАВК

УАВК

Федерація Європейськиї Видавців


Шановний пане Олександр Афонін!

З лютого ми всі були глядачами трагедії: російського вторгнення в Україну та військових злочинів, скоєних російською армією. У той час як вбивства та постійні бомбардування є нестерпними і повинні припинитися, бажання Росії знищити культуру, і зокрема українську літературу, також має бути засуджено.

Бібліотеки в захоплених містах пограбовано, а українські книжки спалено. Як громадяни Європи та світу ми всі маємо зобов’язання перед Україною, яка відважно бореться за свободу всіх нас. Як автори, видавці та книгорозповсюджувачі, які зібралися на Франкфуртському книжковому ярмарку, ми зобов’язані підтримати наших українських колег і забезпечити, щоб їхня культура, включно з літературою, продовжувала жити та процвітати. Франкфуртський книжковий ярмарок запросив понад 40 українських видавництв взяти участь у колективному стенді, який, ми сподіваємося, дозволить багатьом із вас ближче пізнати українську видавничу пропозицію та підтримати її, перекладаючи авторів і співпрацюючи з видавцями. і книготорговців. Федерація європейських видавців має
висловив солідарність з українськими видавцями, підтримуючи різноманітні ініціативи, зокрема кампанію збору коштів для розповсюдження книжок дітям-переселенцям.

Книжковий світ має продовжувати співпрацю з українськими колегами. І сьогодні, і завтра, коли в Україні буде так багато чого відбудовувати. Ми звертаємося до всіх, хто має добрі волі, а також до наших урядів, які повинні забезпечити, щоб культура, і зокрема книги, були невід’ємною частиною підтримки, яку ми надаємо Україні.

У четвер, 20 жовтня, о 12.30 до книжкової спільноти звернеться Президент України Його Високоповажність Володимир Зеленський. під час Франкфуртського книжкового ярмарку. Вас запрошують взяти участь у цій промові, після якої виступить пані Марія Габріель, єврокомісар з питань культури, освіти, молоді та спорту.

Точне місце проведення події на ФКЯ буде уточнено пізніше. Просимо колег, державних та політичних діячів, які будуть присутні на ФКЯ звернутися на ел. адресу УАВК Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. для отримання інформації стосовно реєстрації як учасника події.

Шановні члени IPA!

Комітет IPA Freedom to Publish приймає кандидатури на спеціальну премію Prix Voltaire 2022. Спеціальна нагорода — це посмертна відзнака для осіб, які нещодавно померли за використання свободи слова.

Усі члени IPA мають можливість номінувати на спеціальну нагороду. Критерії для номінантів:

фізична особа
Посмертно
Винятковий
Останні
Додаткову інформацію щодо цих критеріїв наведено у доданому документі «Спеціальні положення про нагородження».

Серед попередніх отримувачів:

2021: Лі Ліцюнь (псевдонім Лі Хуйзі), письменник, Китай
2018: Файсал Арефін Діпеан, видавець, Бангладеш та Лю Сяобо, автор, Китай
Кінцевий термін подання кандидатур – п’ятниця, 7 жовтня. Кінцевий термін подання кандидатур – п’ятниця, 7 жовтня. Будь ласка, надішліть електронний лист на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. із іменем номінанта та коротким викладом того, чому ви вважаєте, що його слід розглянути, а також посилання на будь-яку загальнодоступну інформацію (посилання, будь-якою мовою), яка підтверджує номінацію з інформацією про робота номін.

Церемонія нагородження лауреата відбудеться на Конгресі в Джакарті в листопаді 2022 року.

Велика подяка та найкращі побажання,

Джеймс

Джеймс Тейлор

Директор із комунікацій і свободи публікації

Шановні колеги!

За результатами обговорення можливості створення за участю ГС "УАВК" Агенції з авторських прав частина учасників ринку виявила свою зацікавленість взяти участь у цьому процесі.
Просимо повідомити на ел. адресу Асоціації Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. про своє бажання стати засновником і взяти участь у процесі створення Агенції.

Ініціативна група зі створення Агенції з авторських прав

До нас звернувся нещодавно призначений Посол України у Ватикані Андрій Юраш із проханням допомогти сформувати в бібліотеці у Ватикані хоча б невеличку підбірку української літератури, де були б представлені праці з богослов’я, історії, культури, мистецтва, політики, філософії, архітектури тощо, яких на сьогодні відсутні в цій, одній із найбільших і найдавніших бібліотек світу.

Ініціативна група Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів запрошує приєднатися до zoom-конференції з обговорення можливості створення Агенції з авторських прав.

Пропонується обговорити:
- мета та задачі майбутньої Агенції;
- очікування учасників ринку від новоствореної Агенції;
- можливості участі в створенні та співпраці з Агенцією;
- календарний план роботи по створенню Агенції.

Час початку zoom-конференції: 01 вересня 2022 р. о 19:00.
Запланована тривалість — 60 хв.

    Дорогі наші співвітчизники!

    Війна і все пов'язане з нею вкрай негативно позначилося на всіх сферах нашого життя. Не обійшли ці негаразди і шкільну освіту. Зокрема, це стосується питання забезпечення школярів 5-го класу Нової української школи друкованими підручниками. На жаль, кошти, передбачені державним бюджетом на їхній друк, уряд був змушений переспрямувати на потреби української армії. Тож станом на сьогодні питання щодо друкованих підручників для 5-го класу залишається не вирішеним і, зрозуміло, до 1 вересня вирішено не буде.
   Зважаючи на ці важкі для вітчизняної освіти обставини, видавництва навчальної літератури, які є власниками прав на навчальні видання, прийняли рішення про надання вчителям, учням та їхнім батькам безкоштовного доступу до PDF версій підручників на сайтах видавництв-переможців конкурсу підручників саме для цієї категорії школярів.
   Українські діти мають отримувати якісну освіту незалежно від обставин, адже на їхніх плечах лежатиме в найближчому майбутньому відповідальність за відбудову і на їхніх знаннях базуватиметься розвиток економіки нашої держави, нарощування її потенціалу в усіх сферах життєдіяльності, від соціального простору до забезпечення обороноспроможності країни.

Правління Громадської спілки "Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів "

 

 ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «ОСВІТА» 
1. «Французька мова (1-й рік навчання )» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом) (авт. Чумак Н.П., Кривошеєва Т.В.);

Перейти

2. «Мистецтво» підручник інтегрованого курсу для 5 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Масол Л.М.);

Перейти

3. «Інформатика» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Коршунова О.В., Завадський І.О.);

Перейти

4. «Досліджуємо історію і суспільство» підручник інтегрованого курсу для 5 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Пометун О.І., Малієнко Ю.Б., Ремех Т.О.);

Перейти

5. «Етика» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Давидюк Л.В., Мельник А.О.);

Перейти

6. «Здоров’я, безпека та добробут» підручник інтегрованого курсу для 5 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Гущина Н.І., Василашко І.П., за редакцією Бойченко Т.Є.);

Перейти

7. «Природничі науки» підручник інтегрованого курсу для 5 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Засєкіна Т.М., Білик Ж.І., Лашевська Г.А.);

Перейти

8. «Математика» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти​(авт. Бевз Г.П., Бевз В.Г., Васильєва Д.В., Владімірова Н.Г.);

Перейти

9. «Література (українська та зарубіжна)» підручник інтегрованого курсу для 5 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах) (авт. Яценко Т.О., Пахаренко В.І., Тригуб І.А., Слижук О.А.);

Перейти

10. «Зарубіжна література» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Кадоб’янська Н.М., Удовиченко Л.М., Снєгірьова В.В.);

Перейти

11. «Українська література» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Коваленко Л.Т., Бернадська Н.І.);

Перейти

12. «Українська література» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Яценко Т.О., Пахаренко В.І., Слижук О.А.);

Перейти

13. «Українська мова» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.);

Перейти

14. «Українська мова» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (авт. Глазова О.П.);

Перейти

 

ВИДАВНИЦТВО «ПІДРУЧНИКИ ТА ПОСІБНИКИ»

1. «Математика» Підручник для 5 класу для закладів загальної середньої освіти (автори Кравчук В., Янченко Г.)

2. «Українська мова» Підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (автори Близнюк Б., Панчук Г., Приведа О.)

3. «Українська мова» Підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (автори Гапон Л., Грабовська О., Петришина О., Підручняк О.)

4. «Пізнаємо природу. 5 класи (інтегрований курс)» Підручник для закладів загальної середньої освіти Кравченко М., Шабанов Д.)

Перейти

 

ВИДАВНИЦТВО «АЛАТОН»

1. Комплект для 5 класу інтегрованого курсу «Здоров’я, безпека та добробут»

Перейти

2. Комплект для 5 класу інтегрованого курсу «Вчимося жити разом»

Перейти

3. Комплект для початкової школи з інтегрованого курсу «Я досліджую світ»

Перейти

 

ВИДАВНИЦТВО «НАВЧАЛЬНА КНИГА - БОГДАН»

1. «Українська мова» Підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (автори А.В. Онатій, Т.П. Ткачук)

2. «Українська мова» Підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (автор І.П. Ющук)

3. «Українська література» Підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти автори (М.І. Чумарна, Н.М. Пастушенко)

4. «Англійська мова» (5-й рік навчання) Підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом) автори (І.П. Задорожна, Т.Б. Будна, О.П. Дацків)

5. «Англійська мова»  (1-й рік навчання) Підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом) автори (Л.І. Морська, М.О. Кучма)

6. «Зарубіжна література»  Підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти автори (О.Л. Глотов, Б.Б. Щавурський)

7. «Математика» Підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти автори (М.В. Беденко, І.Я. Клочко, Т.Г. Кордиш, В.О. Тадеєв)

8. «Інформатика» Підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти автор (І.В. Тріщук)

9. «Вступ до історії України та громадянської освіти» Підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти автор Н.М. Сорочинська

10. «Мистецтво» Підручник інтегрованого курсу для 5 класу закладів загальної середньої освіти автори Л.Г. Кондратова, С.І. Федун, О.В. Чорний

Перейти

 

 ВИДАВНИЦТВО «РАНОК»

 1. Інформатика. 5 клас (авт. Бондаренко та ін.). Електронний підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти

 2. Інформатика. 5 клас (авт. Корнієнко та ін.). Електронний підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти

3. Вступ до історії України та громадянської освіти. 5 клас. Електронний підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти

4. Довкілля, 5 клас. Електронний підручник інтегрованого курсу для 5 класу закладів загальної середньої освіти.

5. Досліджуємо історію і суспільство. 5 клас. Електронний підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти

6. Етика. 5 клас. Електронний підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти

7. Здоров’я, безпека та добробут. 5 клас. Електронний підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти

8. Математика. 5 клас. Електронний підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти

9. Мистецтво. 5 клас. Електронний підручник інтегрованого курсу для 5 класу закладів загальної середньої освіти

10. Німецька мова. 5 клас (1-й рік навчання). Електронний підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом) (1-й рік навчання)

11. Німецька мова. 5 клас (5-й рік навчання). Електронний підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом) (5-й рік навчання)

12. Природничі науки. 5 клас. Електронний підручник інтегрованого курсу для 5 класу закладів загальної середньої освіти

13. Пізнаємо природу. 5 клас. Електронний підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти

14. Технології. 5 клас. Електронний підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти

15. Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти. 5 клас. Електронний підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти

16. Українська література. 5 клас (авт. Борзенко). Електронний підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти

17. Українська мова. 5 клас (авт. Літвінова). Електронний підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти

18. Українська мова, українська та зарубіжна літератури. 5 клас (авт. Хворостяний та ін.). Частина 1. Електронний підручник інтегрованого курсу для 5 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах)

19. Українська мова, українська та зарубіжна літератури. 5 клас (авт. Хворостяний та ін.). Частина 2. Електронний підручник інтегрованого курсу для 5 класу закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах)

Перейти

 

ВИДАВНИЦТВО «МЕТОДИКА ПАБЛІШИНГ»

1. «Англійська мова (5-й рік навчання)» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом), автор Лаура Бродбент:

Перейти

2. «Німецька мова» (1-й рік навчання) підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом), автори: Басай Н. П., Шелгунова Н. В.:

Перейти

3. «Французька мова (1-й рік навчання)» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом), автор Клименко Ю.М.:

Перейти

4. «Англійська мова (1-й рік навчання)» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом), автор: Пахомова Т.Г.:

Перейти

 

ВИДАВНИЦТВО «ЛІНГВІСТ»

1. «Англійська мова (5 й рік навчання)» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом), автори Г. К. Мітчелл, Марілені Малкоґіанні, що відповідає модельній навчальній програмі «Іноземна мова. 5 9 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Редько В. Г., Шаленко О. П., Сотникова С. І., Коваленко О. Я., Коропецька І. Б., Якоб О. М., Самойлюкевич І. В., Добра О. М., Кіор Т. М.)

Перейти

2. «Англійська мова (5 й рік навчання)» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти (з аудіосупроводом), автори Джоанна Коста, Мелані Вільямс, що відповідає модельній навчальній програмі «Іноземна мова. 5 9 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Зимомря І. М., Мойсюк В. А, Тріфан М. С., Унгурян І. К., Яковчук М. В.)

Перейти

3. «Інформатика» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти, автор Джон Ендрю Біос, що відповідає модельній навчальній програмі «Інформатика. 5 6 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Пасічник О. В., Чернікова Л. А.)

Перейти

 4. «Математика» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти, автор Джон Ендрю Біос, що відповідає модельній навчальній програмі «Математика. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти (авт. Василишин М. С., Миляник А. І., Працьовитий М. В., Простакова Ю. С., Школьний О. В.)

Перейти

5. «Пізнаємо природу» підручник для 5 класу закладів загальної середньої освіти, автор Джон Ендрю Біос, що відповідає модельній навчальній програмі «Пізнаємо природу. 5 6 класи (інтегрований курс)» для закладів загальної середньої освіти (авт. О. C. Бобкова)

Перейти

УАВК звертається до Міністра культури та інформаційної політики України з проханням направити клопотання до Кабінету Міністрів щодо усунення колізії в формулюваннях в Постанові КМУ № 153 стосовно дозволу суб’єктам книговидання виконувати валютні розрахунки зі своїми зарубіжними партнерами за придбання права на переклад і видання літературних творів та виплату роялті.

Embaixada da Ucrânia em Portugal/Посольство України в Португалії організовує стенд України на Лісабонському книжковому ярмарку, який триватиме з 25 серпня по 11 вересня 2022 року.

Для України з 25 серпня до 1 вересня надається безкоштовний стенд площею 9 метрів квадратних, тож до участі запрошуються українські видавці та розповсюджувачі книжкової продукції.

Участь у ярмарку безоплатна, але організатори не покривають витрат на проїзд та проживання. Проте, якщо будуть бажаючі взяти участь у стенді, організатори подадуть запит у благодійні організації щодо покриття відповідних витрат.

Для зголошення до участі у ярмарку просимо до 7 серпня заповнити заявку на участь https://cutt.ly/NZEGUuM

Сайт ярмарку https://feiradolivrodelisboa.pt/

Асоціація звернулася до Прем'єр-міністра України з проханням розглянути питання зняття ввізного ПДВ на друкарський папір, целюлозу та технологічні матеріали для друку книжок, а також на офсетний папір вітчизняного виробництва, чим забезпечити підтримку освітнього, культурного та професійного рівня населення України.

Другий транш допомоги видавцям через фонд "Толока".

Рішення Наглядової Ради 04.07.22. (Довідково: Перший транш допомоги)

Сторінка 1 із 23

Спільний каталог авторських прав

Блоги

 • вер. 16, 2022

  Забули про національну ідентичність у держбюджеті

  У проєкті бюджету наступного року приділяється велика увага безпеці та обороні країни. Повністю підтримую таке рішення. Але є велика ложка дьогтю у програмному документі. Фінансування освіти та науки зменшилося приблизно на 20%. З урахуванням інфляції витрати на освіту впадуть вдвічі.…
  Written by
  Tags: бюджет
 • вер. 05, 2022

  До уваги потенційних засновників Агенції з авторських прав

  Шановні колеги! За результатами обговорення можливості створення за участю ГС "УАВК" Агенції з авторських прав частина учасників ринку виявила свою зацікавленість взяти участь у цьому процесі.Просимо повідомити на ел. адресу Асоціації Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. про своє бажання стати засновником і взяти участь…
  Written by
 • вер. 03, 2022

  Спалена книгарня «Книголенд» відродилася

  Всі книжки виробництва росіі вилучені з продажу. Під час ракетно-бомбового удару була вщент знищена книгарня у києвському ТРЦ «Ретровіль». Згоріли книжки, шафи, повністю пошкоджено обладнення. КнигоЛенд сьогодні святкує друге народження книгарні у тому ж торгівельному центрі. Це вже друга відновлена…
  Written by
  Детальніше...
 • серп. 20, 2022

  Читають “Бісів”, Оруелла та Зеленського. Книговидавці про проблеми галузі

  Vesti.ua поговорили зі спеціалістами галузі про те, чи друкують сьогодні в Україні книги, наскільки в країні впало у війну їхнє виробництво, чому на книги зростають ціни і якими цінниками зустрінуть нас книжкові магазини вже у вересні. А ще про те,…
  Written by
 • серп. 17, 2022

  Чому українські підручники небезпечні?

  Вчора у Москві під час військово-технічного форуму Армія-2022 та конференції з міжнародної безпеки, військове керівництво РФ продемонструвало макет українського класу зі зразками особливо небезпечних речей - українських книжок та підручників. Для мене та нашої команди Навчальна література видавництва «Ранок» було…
  Written by

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ