Оlexandr Afonin

Оlexandr Afonin

Президент Української Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів

Субота, 25 травня 2024 09:01

З професійним святом!

Щиро вітаю вас, колеги і друзі, з нашим професійним святом - Днем працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження!
День весняний дарує наше свято.
Квітує світ, синіє далина.
Як хочеться сказати вам багато
Під келих золотавого вина!
Ми — книгарі! І це вже наша доля,
Це — зріз життя, який не обійти,
Це — наша нива, це — безкрає поле
І одночасно шлях наш до мети.
Ми — носії (і ніде правди діти)
Високих знань, що йдуть із давнини.
Ми — не батьки, а лише книги діти,
Її онуки, доньки і сини.
Ми — охоронці чистого й святого,
Хранителі надії і добра.
Від вмінь і знань до слова і до Бога —
Усе це книга світові дала.
То що ж, колеги, келих піднімаймо
За хліб нелегкий, за книжковий світ
І в наше свято щиро побажаймо
Здоров’я, миру й довгих-довгих літ!

Це, мабуть, найважчий лист із тисяч написаних мною як президентом ГС «УАВК». Річ у тім, що я хочу повідомити вам, що залишаю посаду президента нашої Асоціації, яку обіймав упродовж 28 років, з березня 1996 року.

Саме так, упродовж 28 років я був із вами у свята й буденні дні, у радощах і біді, намагаючись не залишити поза увагою жодне ваше звернення, незалежно від того, стосувалося воно видавничих чи інших, особистих справ.

Весь цей час я біг попереду, постійно аналізуючи стан справ у вітчизняному книговиданні, виявляючи проблеми, які працюють проти нього, ініціюючи, готуючи та лобіюючи численні закони, укази президентів, урядові постанови та регуляторно-нормативні акти, які захищали, підтримували, а деякі із них і нині продовжують захищати учасників видавничого бізнесу в Україні.

Старше покоління видавців добре пам’ятає рубіжні роки переходу з ХХ у ХХІ століття, коли постало питання бути чи не бути українському книговиданню як такому взагалі. І саме в той надскладний період вирішальну роль у збереженні української книги відіграла саме наша Асоціація, яка змогла підготувати й організувати голосування депутатським корпусом низки законів, які загалом звільнили на 14 років видавництва і книгарні від сплати податку на прибуток і ПДВ, а поліграфістів від митних платежів за імпортоване друкарське обладнання для модернізації вітчизняної поліграфічної бази. Хоча усі ці 14 років нам довелось вести вперту боротьбу з різними складами урядів, які, усі без винятку, розпочинали свою діяльність зі спроб ліквідувати цей пільговий режим оподаткування видавничої галузі.

У моїй двадцятивосьмирічній президентській історії та в контактах з учасниками вітчизняного бізнесу було всяке: і добре, і погане, проте переважало те, що давало мені позитивний заряд і наснагу до праці на спільне благо вітчизняного книговидання.

Однак час невблаганний, як і людський вік. Рано чи пізно перед людиною постає питання про відповідність її наявного розумового, фізичного, психологічного потенціалу тим завданням, які йому належить виконувати за посадовими обов’язками.

Можливості людини, на жаль, вичерпні. Тому, з огляду на стан свого здоров’я та свій майже 70-річний життєвий шлях, я прийняв рішення піти з посади президента Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів, виконання обов’язків якої сьогодні потребують вже іншого фізичного та психологічного стану, інших рішень, іншої підготовки, іншого технологічного озброєння.

Вважаю, що цю посаду має обійняти порівняно зі мною молода людина із сучасним мисленням і компетенцією, знанням англійської мови, вмінням бачити проблеми галузі, що постають повсякчас, й активно реагувати на них, готуючи і просуваючи рішення, які нівелюють ці проблеми.

Щиро покладаюся на мудрість, компетентність та виваженість членів і Правління ГС «УАВК», які дадуть змогу вишукати та обрати на цю посаду гідного представника видавничої спільноти, який продовжить й осучаснить діяльність Асоціації, яка нинішнього року відзначатиме 30-річчя від дня свого заснування.

Хочу попросити вибачення у тих із вас, із ким у мене в процесі моєї активної діяльності виникали конфлікти й непорозуміння, і запевнити, що вони ніколи не мали особистісного характеру, а були продиктовані виключно інтересами нашої спільної справи.

Щиро дякую всім вам, особливо тим, із ким починав свою діяльність і більшість яких вже давно не в бізнесі чи навіть пішли в засвіти, за вашу увагу, підтримку, що давало мені можливість відстоювати інтереси українського книговидання такий тривалий період мого перебування на посаді.

Не згадуйте мене лихом. Можливо, лише час розставить акценти на тому, що вдалося й чого не вдалося мені зробити в статусі президента Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів.

Попри все, я залишаюся з вами, не як президент громадської спілки, а як людина, і буду радий, якщо моя порада чи консультація допоможе комусь із вас у вашій повсякденній професійній діяльності.

З незмінною повагою до всіх вас
ваш Олександр Афонін

Пропонуємо долучитися до акції «Українські видавництва — нескореній Херсонщині», у рамках якої просить видавництва надсилати одну книжку з кожного накладу їхніх видань на адресу Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара

Неділя, 31 грудня 2023 19:35

З Новим 2024 Роком!

Іде Новий... В сльозах і болю свято,
А в серці - наче іній на траві...
Та, попри все, ми будем святкувати,
Бо маєм право, бо ми ще живі!
Бо, попри все, моск...ка вража сила
Не зможе знищить український дух.
В нашій землі вона знайде могилу,
За кораблем її пошлем на йух.
В нас буде все, чого ми прагнем щиро,
Ніхто й ніщо вже не зламає нас.
За Перемогу келих й небо миру,
Піднімем, друзі! З Новим роком вас!

Четвер, 14 вересня 2023 09:09

HELPING UKRAINIAN BOOKS AND BOOKSELLERS

Від серця до серця

Ця історія бере початок від середини минулого року, коли я отримав від одного зі своїх колег координати пана Аскольда Мельничука, українця, громадянина США, письменника, вченого, людини, не байдужої до долі України.

Під час тривалої розмови, яка відбулася між мною та паном Аскольдом, я розповів йому, в яких складних умовах опинився український книжковий бізнес, як потерпають від бойових дій видавництва та книгарні, їхні працівники, який складний стан українських бібліотек, які опинилися в тимчасовій окупації або були зруйновані чи пошкоджені.

Згідно з попередньо досягнутими домовленостями ГС «УАВК» було отримано від організації Helping Ukrainian Books and Booksellers 10 тис. доларів США і від Українського національного об’єднання Квебека 15,2 тис. доларів США. Загальна сума становила 25,2 тис. доларів США, що при конвертації за курсом Національного банку України на момент отримання допомоги дорівнювало 900 тис. гривень.

Уся сума надійшла на рахунки Благодійної організації «Благодійний фонд громади Харкова «Толока» на підставі договору про партнерські відносини з ГС «УАВК».

Шановні члени УАВК!

Сьогодні нашій з вами АСОЦІАЦІЇ виповнюється 29 років!

Це вже солідний вік як для людини, так і для громадської організації.

За весь час свого існування Асоціація завдяки активності своїх членів довела, що вона не аморфне об'єднання, а активний й ефективний інститут громадянського суспільства.

Попереду непрості часи, однак я вірю, що Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів пройде їх з честю.

Зі спільним святом вас, дорогі колеги й друзі!

Завершено етап проєкту конкурсу "Книжкові гранти для бібліотек", який передбачав збір заявок від бібліотек на участь у ньому.

За відведений на перший етап час, з 27.03.23 по 07.04.23, на сайт Благодійного фонду "Бібліотечна країна" надійшли заявки від 975 бібліотек різного рівня і спеціалізації, що перевершило всі очікування.

Наступний етап - це відбір бібліотек, які мають отримати ці гранти.

Рухаємося далі!

Середа, 08 березня 2023 22:15

Вітання Видавництву Старого Лева!

Правління Громадської спілки «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів» сердечно вітає члена Асоціації ТОВ «Видавництво Старого Лева» з визнанням кращим дитячим видавництвом Європи - Bologna Prize for the Best Children’s Publishers of the Year!

Ця оцінка є свідченням надзвичайно високого рівня професіоналізму колективу видавництва, а також авторів та ілюстраторів, які з ним співпрацюють.

Визнання Європою заслуг Видавництва Старого Лева в царині творення дитячої книги є ключем, який через українську книгу відкриває Європі й світу справжню — красиву, талановиту й високоосвічену Україну.

Так тримати, колеги! Нових вам творчих звершень, гарних книжок, високих нагород на нашій непростій видавничій ниві та ще й у такі непрості часи!

Правління ГС «УАВК»

Фото з фб сторінки видавництва.

Шановні колеги!

Український інститут книги запрошує вас узяти участь у галузевій нараді "Пропозиції УІК для видавців".

Під час наради, яка відбудеться 21 лютого о 16:00 в онлайн-форматі, у кожного з вас буде можливість висловитися щодо доцільності й актуальності запропонованих проєктів, а також внести власні пропозиції.

Для участі просимо зареєструвати одного учасника від видавництва.

Реєстрація до 15:00 20 лютого за лінком.

Лінк на гугл-міт буде висланий на контактний email, вказаний при реєстрації.

 

Сторінка 1 із 9

Спільний каталог авторських прав

Зміст

Блоги

 • трав. 28, 2024

  Про Харків і про книжки

  Я не намагатимуся описати весь потенціал книжкової галузі, зосереджений в Харкові. Хто знає - той знає. Адже кожен пост, який збирає багато поширень, бачить ворог. Окрім того, в інших містах України працюють патріотичні українські видавництва, які у разі чого підхоплять…
 • трав. 26, 2024

  Лист-звернення генеральної директорки Vivat Юлії Орлової

  «Фактор-Друк» — один з найбільших поліграфічних комплексів повного циклу у Східній Європі, в якому друкуються майже всі видавництва України, підприємство, яке веде свою історію з 1996 року. Це одне з ключових підприємств для книговидавничого циклу. Зупинка в роботі такого підприємства…
 • трав. 25, 2024

  З професійним святом!

  Щиро вітаю вас, колеги і друзі, з нашим професійним святом - Днем працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження! День весняний дарує наше свято.Квітує світ, синіє далина.Як хочеться сказати вам багатоПід келих золотавого вина!Ми — книгарі! І це вже наша доля,Це —…
  Written by
 • трав. 24, 2024

  росіяни не сьогодні почали знищувати українську книжкову галузь

  Давайте відверто: росіяни не сьогодні почали знищувати українську книжкову галузь. Вони це робили тридцять років тому умовно ринковими методами, починаючи з роздавання премʼєром Черномирдіним та міністром Полтораніним фантастичних пільг та преференцій власним видавцям. Тут і звільнення від податків, і фіксовані…
 • трав. 18, 2024

  Професійне

  Майже три місяці я виконую обов'язки Президента Української Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів паралельно з завантаженням на основній роботі - генерального директора і головного редактора видавництва Фоліо. Є ще написання книжок, що для мене - абсолютно самодостатня творча справа. Наявність кількох…

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ