Книжковий ринок

Опубліковано в Книжковий ринок

Лист Прем'єр-міністрові стосовно зняття ввізного ПДВ на друкарський папір від 27.07.22

лип. 28, 2022 Переглядів: 215
Лист Прем'єр-міністрові стосовно зняття ввізного ПДВ на друкарський папір від 27.07.22

Вих. № 48/07
від 27.07.2022

Прем’єр-міністрові України
Шмигалю Д. А.

Шановний Денисе Анатолійовичу!

Громадська спілка «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів», яка представляє інтереси суб’єктів видавничої справи України, звертається до Вас у зв’язку з глибокою кризою, в якій опинилося вітчизняне книговидання через агресію путінської Росії проти нашої суверенної держави.
У результаті бойових дій на півночі та сході України видавництва, книжкові магазини, поліграфічні підприємства зазнали великих втрат як у матеріальній складовій, так і в персоналі, задіяному у процесі книготворення. Ці втрати призвели до різкого зменшення обсягів виробництва книги як за кількістю назв, так і за накладами, що, своєю чергою, потягло за собою збільшення вартості української книги.
Станом на середину липня поточного року загальний обсяг видання книжок становить близько 40 % від аналогічного минулорічного періоду. Найкритичніша ситуація із забезпеченням офсетним папером для друку книжок.
Упродовж тривалого періоду українські видавці та поліграфісти стикаються з браком паперу та стрімким зростанням його вартості на світовому ринку. В умовах війни дефіцит паперу, який майже на 90 % є імпортованим, зріс ще більше, як і його вартість через зростання в 2,5-3 рази логістичних операцій та високий рівень інфляції в Україні. А остання зміна Національним банком України курсу гривні щодо долара США і євро підняла вартість паперу та технологічних матеріалів для друку книжок, які на всі 100 % є імпортованими, до небачених раніше висот.
Унаслідок усіх вищезазначених чинників вартість української книги зросла на 30-35 %, що робить її майже непідйомною для значної кількості вітчизняних споживачів.
Оскільки через війну державні програми підтримки книговидання анульовано, а висока вартість книжок різко знижує можливості продажу їх на внутрішньому ринку, це призведе до швидкого згортання діяльності вітчизняного книговидання. Згортання ж обсягів виробництва і споживання книжкової продукції вкрай негативно вплине на рівень освіти, культури, науки в нашій державі і призведе до стрімкого падіння якості професійної підготовки трудового ресурсу.
Варіантом впливу сьогодні на стрімке зростання вартості книжок ми вбачаємо звільнення паперу і технологічних матеріалів для друку книжок та целюлози від ввізного ПДВ як товарної продукції, віднесеної до категорії критичного імпорту, а також звільнення від внутрішнього ПДВ виробництва офсетного паперу вітчизняними його виробниками.
З огляду на вищевикладене просимо Вас розглянути питання зняття ввізного ПДВ на друкарський папір, целюлозу та технологічні матеріали для друку книжок, а також на офсетний папір вітчизняного виробництва, чим забезпечити підтримку освітнього, культурного та професійного рівня населення України.
Висловлюємо щиру надію на позитивне вирішення Кабінетом Міністрів України порушеного питання.


З повагою
президент ГС «УАВК» Олександр Афонін

остання зміна Четвер, 28 липня 2022 09:27
Прочитано 215 раз
рейтинг статті
(0 голосів)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Спільний каталог авторських прав

Зміст

Блоги

 • вер. 16, 2022

  Забули про національну ідентичність у держбюджеті

  У проєкті бюджету наступного року приділяється велика увага безпеці та обороні країни. Повністю підтримую таке рішення. Але є велика ложка дьогтю у програмному документі. Фінансування освіти та науки зменшилося приблизно на 20%. З урахуванням інфляції витрати на освіту впадуть вдвічі.…
  Written by
  Tags: бюджет
 • вер. 05, 2022

  До уваги потенційних засновників Агенції з авторських прав

  Шановні колеги! За результатами обговорення можливості створення за участю ГС "УАВК" Агенції з авторських прав частина учасників ринку виявила свою зацікавленість взяти участь у цьому процесі.Просимо повідомити на ел. адресу Асоціації Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. про своє бажання стати засновником і взяти участь…
  Written by
 • вер. 03, 2022

  Спалена книгарня «Книголенд» відродилася

  Всі книжки виробництва росіі вилучені з продажу. Під час ракетно-бомбового удару була вщент знищена книгарня у києвському ТРЦ «Ретровіль». Згоріли книжки, шафи, повністю пошкоджено обладнення. КнигоЛенд сьогодні святкує друге народження книгарні у тому ж торгівельному центрі. Це вже друга відновлена…
  Written by
  Детальніше...
 • серп. 20, 2022

  Читають “Бісів”, Оруелла та Зеленського. Книговидавці про проблеми галузі

  Vesti.ua поговорили зі спеціалістами галузі про те, чи друкують сьогодні в Україні книги, наскільки в країні впало у війну їхнє виробництво, чому на книги зростають ціни і якими цінниками зустрінуть нас книжкові магазини вже у вересні. А ще про те,…
  Written by
 • серп. 17, 2022

  Чому українські підручники небезпечні?

  Вчора у Москві під час військово-технічного форуму Армія-2022 та конференції з міжнародної безпеки, військове керівництво РФ продемонструвало макет українського класу зі зразками особливо небезпечних речей - українських книжок та підручників. Для мене та нашої команди Навчальна література видавництва «Ранок» було…
  Written by

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ