Книжковий ринок

Опубліковано в Книжковий ринок

Видавець атакує і виграє: захист авторських прав у мережі Інтернет

січ. 06, 2022 Переглядів: 1420
Видавець атакує і виграє: захист авторських прав у мережі Інтернет

Із кожним днем у мережі Інтернет, як гриби після дощу, з'являються вебсайти з контрафактними творами, майнові права на які належать видавцям.

Особливе місце серед цих вебсайтів займають ресурси з контрафактними підручниками. Для того, щоб у цьому переконатися, достатньо набрати в браузері «підручники скачати безкоштовно», і на світ Божий з’являться десятки вебсайтів з контрафактними творами, а саме: «Портфель», «Шкільні підручники GDZ4YOU», «Електронна шкільна бібліотека», «4book», «shkola.in.ua» та інші.

Якщо звернутися до власника будь-якого такого вебсайту, то можна почути, що підручники поширюються безкоштовно на благо учнів та їхніх батьків, а вони не пірати, а волонтери. Насправді ж власники таких вебсайтів заробляють сотні тисяч гривень на рік від розміщення реклами.

Боротися з такими піратами в білих комірцях складно, проте не безнадійно.

Прикладом успішної боротьби з піратами в Інтернеті є справи, які виграє в судах ТОВ "Учбово-видавничий центр "Школяр".
06 листопада 2019 р. Київський апеляційний суд затвердив мирову угоду у справі №757/53177/17-ц між видавцем і громадянином Ф., відповідно до якої відповідач зобов’язується не відтворювати та не розповсюджувати 8 (вісім) підручників, майнові права на які належать видавництву, та сплатити 250 000,00 грн.

Складно повірити, але кошти були перераховані видавництву протягом 10 днів з дати затвердження мирової угоди Київським апеляційним судом.

Не зупиняючись на досягнутому, ТОВ "Учбово-видавничий центр "Школяр" подало позов про захист авторського права до громадянина С. та виграло справу в суді.

Суд присудив стягнути з відповідача компенсацію за порушення права на використання творів у розмірі 332 989,86 грн (справа № 127/23941/20).

Рішення суду у справі набрало законної сили 29.12.2021 р.

Можна виділити кілька складових успіху захисту авторського права на твори в суді. Це бажання видавця захищати авторське право на твори, наявність коштів для фінансування судового процесу та залучення до справи професіоналів.

Представниками видавництва в суді були Володимир Коноваленко та Наталя Басараб.

остання зміна Четвер, 06 січня 2022 22:15
Прочитано 1420 раз
рейтинг статті
(1 Vote)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Спільний каталог авторських прав

Зміст

Блоги

 • трав. 28, 2024

  Про Харків і про книжки

  Я не намагатимуся описати весь потенціал книжкової галузі, зосереджений в Харкові. Хто знає - той знає. Адже кожен пост, який збирає багато поширень, бачить ворог. Окрім того, в інших містах України працюють патріотичні українські видавництва, які у разі чого підхоплять…
 • трав. 26, 2024

  Лист-звернення генеральної директорки Vivat Юлії Орлової

  «Фактор-Друк» — один з найбільших поліграфічних комплексів повного циклу у Східній Європі, в якому друкуються майже всі видавництва України, підприємство, яке веде свою історію з 1996 року. Це одне з ключових підприємств для книговидавничого циклу. Зупинка в роботі такого підприємства…
 • трав. 25, 2024

  З професійним святом!

  Щиро вітаю вас, колеги і друзі, з нашим професійним святом - Днем працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження! День весняний дарує наше свято.Квітує світ, синіє далина.Як хочеться сказати вам багатоПід келих золотавого вина!Ми — книгарі! І це вже наша доля,Це —…
  Written by
 • трав. 24, 2024

  росіяни не сьогодні почали знищувати українську книжкову галузь

  Давайте відверто: росіяни не сьогодні почали знищувати українську книжкову галузь. Вони це робили тридцять років тому умовно ринковими методами, починаючи з роздавання премʼєром Черномирдіним та міністром Полтораніним фантастичних пільг та преференцій власним видавцям. Тут і звільнення від податків, і фіксовані…
 • трав. 18, 2024

  Професійне

  Майже три місяці я виконую обов'язки Президента Української Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів паралельно з завантаженням на основній роботі - генерального директора і головного редактора видавництва Фоліо. Є ще написання книжок, що для мене - абсолютно самодостатня творча справа. Наявність кількох…

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ