Книжковий ринок

Опубліковано в Книжковий ринок

Видавець атакує і виграє: захист авторських прав у мережі Інтернет

січ. 06, 2022 Переглядів: 882
Видавець атакує і виграє: захист авторських прав у мережі Інтернет

Із кожним днем у мережі Інтернет, як гриби після дощу, з'являються вебсайти з контрафактними творами, майнові права на які належать видавцям.

Особливе місце серед цих вебсайтів займають ресурси з контрафактними підручниками. Для того, щоб у цьому переконатися, достатньо набрати в браузері «підручники скачати безкоштовно», і на світ Божий з’являться десятки вебсайтів з контрафактними творами, а саме: «Портфель», «Шкільні підручники GDZ4YOU», «Електронна шкільна бібліотека», «4book», «shkola.in.ua» та інші.

Якщо звернутися до власника будь-якого такого вебсайту, то можна почути, що підручники поширюються безкоштовно на благо учнів та їхніх батьків, а вони не пірати, а волонтери. Насправді ж власники таких вебсайтів заробляють сотні тисяч гривень на рік від розміщення реклами.

Боротися з такими піратами в білих комірцях складно, проте не безнадійно.

Прикладом успішної боротьби з піратами в Інтернеті є справи, які виграє в судах ТОВ "Учбово-видавничий центр "Школяр".
06 листопада 2019 р. Київський апеляційний суд затвердив мирову угоду у справі №757/53177/17-ц між видавцем і громадянином Ф., відповідно до якої відповідач зобов’язується не відтворювати та не розповсюджувати 8 (вісім) підручників, майнові права на які належать видавництву, та сплатити 250 000,00 грн.

Складно повірити, але кошти були перераховані видавництву протягом 10 днів з дати затвердження мирової угоди Київським апеляційним судом.

Не зупиняючись на досягнутому, ТОВ "Учбово-видавничий центр "Школяр" подало позов про захист авторського права до громадянина С. та виграло справу в суді.

Суд присудив стягнути з відповідача компенсацію за порушення права на використання творів у розмірі 332 989,86 грн (справа № 127/23941/20).

Рішення суду у справі набрало законної сили 29.12.2021 р.

Можна виділити кілька складових успіху захисту авторського права на твори в суді. Це бажання видавця захищати авторське право на твори, наявність коштів для фінансування судового процесу та залучення до справи професіоналів.

Представниками видавництва в суді були Володимир Коноваленко та Наталя Басараб.

остання зміна Четвер, 06 січня 2022 22:15
Прочитано 882 раз
рейтинг статті
(1 Vote)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Спільний каталог авторських прав

Зміст

Блоги

 • січ. 12, 2023

  Заява: НЕВИКОНАННЯ ЗАКОНІВ ПРО ПІДТРИМКУ УКРАЇНСЬКОЇ КНИГИ Є ЗАГРОЗОЮ НАЦІОНАЛЬНІЙ БЕЗПЕЦІ

  Війна України проти російських загарбників є перш за все війною за нашу ідентичність. Захист українського культурного простору й інституційна підтримка національних культурних індустрій є надважливим фронтом цієї війни.З огляду на це ми вважаємо неприйнятною оприлюднену Українським інститутом книги офіційну позицію…
  Written by
  Детальніше...
 • груд. 29, 2022

  «Записи під вишнею»

  Восени, коли Харківщину звільнили, посеред лісу біля Ізюма виявили масове поховання. У могилі під номером 319 знайшли тіло Володимира Вакуленка.Так «руський мир» відібрав сина у згорьованих батьків. Батька у сина з «особливим сприйняттям усього, що навколо», без якого він не…
 • груд. 16, 2022

  Про книжковий ринок під час війни

  Факти. Стан справ. 4 кроки задля відновлення. Попередні цифри Книжкової палати з випуску книжок цього року по відношенню до 2021 року фіксують падіння за назвами на 47%, а за накладами - на 56% на початок грудня. І це у порівнянні…
  Written by
 • груд. 15, 2022

  Книжкове. Не підсумковий пост

  Всі підсумки підбиватимемо після перемоги, а зараз – трохи тез про наш ринок та життя Vivat в цьому році. Реалії книговидавничого бізнесу1. Книжковий ринок живе і це приємно дивує. Здавалося б, кому зараз потрібні ці книжки, але ні, потрібні. Люди…
 • груд. 12, 2022

  Різдвяні книжкові подарунки для бібліотеки Ватикану

  Навіть кілька хвилин спілкування з Послом України Andrii Yurash, між його щільним графіком державних справ, дозволяють переконатися, наскільки це тонкий політик, справжній інтелектуал і просто чудова, доброзичлива людина, яка з повагою ставиться ​​ до української культури, мистецтва та книг та…

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ