Книжковий ринок

Опубліковано в Книжковий ринок

Заява Правління УАВК 18.10.2021

жовт. 18, 2021 Переглядів: 339
Заява Правління УАВК 18.10.2021

Заява Правління Громадської спілки «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів»

Невідворотно насувається черговий локдаун. Міністерство охорони здоров’я озвучило оновлені карантинні заходи, з-поміж яких, попри численні звернення учасників вітчизняного книговидання, передбачено закриття книгарень. У країнах Європейського Союзу, зокрема в Німеччині та Франції, книгарням дозволяється працювати навіть в умовах жорстких карантинних обмежень. Мабуть, в Україні, з погляду чиновників МОЗу та Кабінету Міністрів, книгарні є чи не найбільшими центрами поширення коронавірусної інфекції. Щоправда, у них не виникає жодних заперечень реалізація під час локдауну алкогольних напоїв, кількість споживачів яких нині в десятки, якщо не сотні, разів перевищує кількість активних читачів і покупців книжок.

Вражає той факт, що очільники державних міністерств і відомств, які так опікуються здоров’ям нації, навіть не намагаються зазирнути на три кроки вперед і зрозуміти, що чергове закриття книгарень, як осередків роздрібного продажу книжок, може стати останньою забороненою ін’єкцією, яка доб’є стагнуючу видавничу галузь.

Парадоксально, що, на відміну від вітчизняних держслужбовців, європейські державники розуміють, що людина крім продуктів харчування потребує й книги для підтримки розуму. Адже книга і знання, носієм яких вона є, лежать в основі культури, моралі, духовності та інтелекту нації. Позбавляючи її доступу до книги, держава позбавляє себе прогнозованого і цивілізованого майбутнього.

Правління Громадської спілки «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів» вчергове звертається до Кабінету Міністрів України з вимогою надання офіційного дозволу на продаж під час локдауну книжок як соціально значущого продукту і розраховує на підтримку цього звернення з боку Міністерства культури та інформаційної політики України.

Правління
ГС «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів»

Прочитано 339 раз
рейтинг статті
(1 Vote)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Каталог

Блоги

Ми у Facebook

Інформація для ЗМІ