ТОП 5 ПОДІЙ
- 1
Про участь у Книжковому ярмарку у Варшаві
бер. 11, 2023 Category: Міжнародні події - 2
Вітання Видавництву Старого Лева!
бер. 08, 2023 Category: Міжнародні події - 3
Оголошено цьогорічну Fellowship Programme від Frankfurter Buchmesse
бер. 01, 2023 Category: Міжнародні події - 4
«Книжка року’2022»: офіційні результати
бер. 01, 2023 Category: Події в Україні - 5
Про результати розподілення допомоги штатним працівникам видавництв і книгарень
бер. 01, 2023 Category: Події в Україні
Важливо
Книговидавнича діяльність сучасної України: стан, тенденції та перспективи розвитку
За згодою авторів, розміщуємо статтю директора Книжкової палати України Миколи Сенченка та завідувачки відділу статистичного моніторингу та аналізу друку Книжкової…
Книжковий ринок

2022-й рік, страшний, болючий, десять місяців якого ми перебуваємо в стані війни, розв’язаної путінською росією, добігає кінця.
Бойові дії та руйнівні обстріли агресором території України, її промислових та енергетичних об’єктів завдали величезних втрат національній економіці загалом і видавничій галузі зокрема. І хоча після трьох-чотирьох шокових воєнних тижнів учасники книжкового ринку, як і вся Україна, попередньо оцінивши збитків, розшукавши персонал, який розсіявся не тільки по всій території України, а й по всьому світі, наявні організаційні, матеріальні та фінансові ресурси, почали потроху відновлювати роботу видавництв, книгарень і друкарень, однак зрозуміли, що збитки, завдані війною, є дуже й дуже значними.

Громадська спілка «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів» (ГС «УАВК») звертається до Вас із пропозицією щодо перерозподілу коштів, передбачених Державним бюджетом України на 2023 рік для Державної установи «Український інститут книги» під реалізацію його програм.

Львівська академія друкарства — це жива історія національного книговидання, і її ліквідація означатиме повне ігнорування тієї сутнісної й націє- та державотворчої функції, яку виконує національна книга. Адже жодні процеси відновлення та розбудови української державності та соціально-культурний і економічний розвиток неможливий без якісно підготовленого, професійного кадрового ресурсу. Запропонований же проєкт рішення спрямований проти забезпечення національного книговидання таким ресурсом.
Тому Правління Громадської спілки «Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів» висловлює свою незгоду з такими діями Міністерства освіти і науки України і вимагає від його керівництва відкликання з Кабінету Міністрів України їхнього подання.

Шановні колеги, друзі!
Сьогодні серед наших співгромадяни є такі, які фактично ведуть інформаційно-пропагандистську війну на боці ворога, продовжуючи його політику агресора й колонізатора в Україні.
Після початку війни і припинення прямих поставок в Україну книжок російського виробництва, вони налагодили на території нашої країни нелегальне виробництво та розповсюдження контрафактних копій творів авторів, які є громадянами російської федерації, тим самим наносячи удар по політично-соціальній стабільності українського суспільства та руйнуючи легальне вітчизняне книговидання.
Цьому процесу мав би покласти край Закон N 7459 "Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованих територій України", ще в червні проголосований конституційною більшістю Верховної Ради.
Однак, у порушення Конституції України, цей законопроєкт і досі не підписано Президентом України.
У зв'язку з цим звертаюся до вас із проханням підписатися під петицією до Президента України з вимогою про негайне підписання ним Закону N 7459.
https://petition.president.gov.ua/petition/161894
Президент ГС "УАВК"
Олександр Афонін
Спільний каталог авторських прав
Авторське право
Блоги
- бер. 03, 2023
В Анікщяї презентовано найновіші видання від Українського інституту книги
Сьогодні в публічній бібліотеці Людвікаса та Станіслава Дідюляй Анікщяйського району відбулася презентація останніх видань Українського інституту книги, які були передані Анікщяйській бібліотеці. На Вільнюському книжковому ярмарку, що відбувся у лютому, велику увагу приділили українським творцям, українській літературі та літературі європейських…Written by Mykola Kravchenko - лют. 19, 2023
Професійне. Книжковий ринок після року повномасштабної агресії
1. Видавництва вижили. Доля книжок українською мовою суттєво збільшилася. Українці читають. Нові книгарні відкриваються. Дистанційні продажі в Європу збільшилися. Це - позитив. 2. Тепер окремо по кожній проблемі. Окреслимо їх:- піратство;- книжка з Росії;- відсутність бібліотечної реформи;- відсутність державної політики…Written by Олександр Красовицький - лют. 17, 2023
УІК запрошує на нараду "Пропозиції УІК для видавців"
Шановні колеги! Український інститут книги запрошує вас узяти участь у галузевій нараді "Пропозиції УІК для видавців". Під час наради, яка відбудеться 21 лютого о 16:00 в онлайн-форматі, у кожного з вас буде можливість висловитися щодо доцільності й актуальності запропонованих проєктів,…Written by Alexandr AfoninTags: УІК - січ. 27, 2023
Про піратство
Я думала, що на 9 році війни, коли ми з такими зусиллями відвойовуємо право належати до цивілізованого світу, де поважають авторські права, приватну власність, ми всі розуміємо, як важливо дотримуватися закону і бути не таким, як наш ворог. Виявляється, не…Written by Юлія Орлова - січ. 12, 2023
Заява: НЕВИКОНАННЯ ЗАКОНІВ ПРО ПІДТРИМКУ УКРАЇНСЬКОЇ КНИГИ Є ЗАГРОЗОЮ НАЦІОНАЛЬНІЙ БЕЗПЕЦІ
Війна України проти російських загарбників є перш за все війною за нашу ідентичність. Захист українського культурного простору й інституційна підтримка національних культурних індустрій є надважливим фронтом цієї війни.З огляду на це ми вважаємо неприйнятною оприлюднену Українським інститутом книги офіційну позицію…Written by УАВК
Інформація для ЗМІ
Український інститут книги завершив розрахунки за придбану книжкову продукцію
Станом на 29 грудня 2018 року Український інститут книги завершив розрахунки за придбану у 2018 році книжкову продукцію для поповнення…