Важливо

Блоги

Опубліковано в Блоги

Авторсько-правова охорона творів авторів колишнього СРСР

трав. 04, 2020 Переглядів: 798 Written by 

Багатьом видавцям перед виданням творів радянських авторів складно відповісти на питання про дії авторського права на твори авторів померлих до розвалу СРСР.

У зв'язку з цим багато творів видаються з порушенням авторського права, оскільки видавці вважають, що публікується твір, який вже знаходиться в суспільному надбанні.
А насправді твір може охоронятися авторського права.

Слід зауважити, що самостійно розібратися з цим питанням складно, оскільки термін дії авторських прав на твори неодноразово змінювався (15, 25, 50 і 70 років), а ст. 28 "Строк дії авторського права" Закону України "Про авторське право і суміжні права" містить ряд винятків із загального порядку визначення строку дії авторського права.

Крім того, Законом України «Про авторське право і суміжні права» в редакції 2001 р. була відновлена охорона авторських прав багатьох творів, які перейшли в суспільне надбання. Це означає, що до 16.08.2001 р. такі твори використовувалися вільно, однак з 16.08.2001 р. їх використання повинно здійснюватися з дозволу спадкоємців.
Про це необхідно пам'ятати в першу чергу видавцям, які перевидають такі твори, а також розповсюджувачам книжкової продукції, виданої до 16.08.2001 р., і власникам вебсайтів, які використовують такі твори.

Для того щоб виключити порушення авторського права на твори радянських авторів померлих до розвалу СРСР, створена онлайн консультація «Уточнення терміну дії авторського права на твір після смерті автора», яка містить тест, який дозволяє уточнити дію авторсько-правової охорони на твори авторів колишнього СРСР.
На період карантину надається вільний доступ до онлайн консультації.

Для того щоб пройти тестування досить клацнути на назві тесту. Протягом 2-3 хвилин з початку тестування на екрані монітора з'являться результати тестування.

Прочитано 798 раз
рейтинг статті
(0 голосів)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Всесвітній День Книги і Авторського Права 23 квітня 2021

Каталог

Блоги

Інформація для ЗМІ