Важливо

Блоги

Опубліковано в Блоги

Авторське право на службові твори

квіт. 14, 2020 Переглядів: 1133 Written by 

У штаті багатьох видавництв є художники, перекладачі, фотографи і програмісти, які створюють службові твори, поняття якого наводиться в ст. 1 Закону України «Про авторське право і суміжні права».

Службовий твір – твір, створений автором у порядку виконання службових обов'язків відповідно до службового завдання чи трудового договору (контракту) між ним і роботодавцем.

Необхідно зазначити, що норма закону про належність майнових прав на службові твори постійно змінювалася. Володіючи інформацією про належність майнових прав на службовий твір в конкретному часовому інтервалі, автори і роботодавці можуть визначити ступінь свободи в розпорядженні майновими правами на службовий твір.
Незважаючи на те, що норма закону про належність майнових прав на службовий твір змінювалася, залишається незмінною норма закону про винагороду, що виплачується авторам службових творів.

За створення і використання службового твору автору виплачується авторська винагорода, розмір якого і порядок виплати встановлюється в трудовому договорі і (або) цивільно-правовим договором між автором і роботодавцем (ч. 3 ст. 16 Закону України «Про авторське право і суміжні права»).

У зв'язку з тим, що роботодавці зазвичай не обтяжують себе питаннями використання службових творів, то неминуче порушення авторського права на результати творчої праці найманого працівника. Для того щоб виключити такі порушення, роботодавцеві необхідно знати про належність майнових прав на службові твори, а також про умови, при виконанні яких виключаються порушення авторського права.

Створено онлайн консультація «Виявлення порушень авторського права на службові твори», яка містить 3 тести, які дозволяють уточнити належність майнових прав на службові твори в різні часові інтервали, а також розібратися з умовами, при яких авторам виплачується винагорода за створення і використання службових творів.
На період карантини доступ до тестів вільний.

Для того щоб пройти тестування досить клацнути на назві тесту. Протягом 2-3 хвилин з початку тестування на екрані монітора з'являться результати тестування.

остання зміна Вівторок, 14 квітня 2020 20:51
Прочитано 1133 раз
рейтинг статті
(1 Vote)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Всесвітній День Книги і Авторського Права 23 квітня 2021

Каталог

Блоги

Інформація для ЗМІ