Блоги

Опубліковано в Блоги

Авторське право на службові твори

квіт. 14, 2020 Переглядів: 2345 Written by 

У штаті багатьох видавництв є художники, перекладачі, фотографи і програмісти, які створюють службові твори, поняття якого наводиться в ст. 1 Закону України «Про авторське право і суміжні права».

Службовий твір – твір, створений автором у порядку виконання службових обов'язків відповідно до службового завдання чи трудового договору (контракту) між ним і роботодавцем.

Необхідно зазначити, що норма закону про належність майнових прав на службові твори постійно змінювалася. Володіючи інформацією про належність майнових прав на службовий твір в конкретному часовому інтервалі, автори і роботодавці можуть визначити ступінь свободи в розпорядженні майновими правами на службовий твір.
Незважаючи на те, що норма закону про належність майнових прав на службовий твір змінювалася, залишається незмінною норма закону про винагороду, що виплачується авторам службових творів.

За створення і використання службового твору автору виплачується авторська винагорода, розмір якого і порядок виплати встановлюється в трудовому договорі і (або) цивільно-правовим договором між автором і роботодавцем (ч. 3 ст. 16 Закону України «Про авторське право і суміжні права»).

У зв'язку з тим, що роботодавці зазвичай не обтяжують себе питаннями використання службових творів, то неминуче порушення авторського права на результати творчої праці найманого працівника. Для того щоб виключити такі порушення, роботодавцеві необхідно знати про належність майнових прав на службові твори, а також про умови, при виконанні яких виключаються порушення авторського права.

Створено онлайн консультація «Виявлення порушень авторського права на службові твори», яка містить 3 тести, які дозволяють уточнити належність майнових прав на службові твори в різні часові інтервали, а також розібратися з умовами, при яких авторам виплачується винагорода за створення і використання службових творів.
На період карантини доступ до тестів вільний.

Для того щоб пройти тестування досить клацнути на назві тесту. Протягом 2-3 хвилин з початку тестування на екрані монітора з'являться результати тестування.

остання зміна Вівторок, 14 квітня 2020 20:51
Прочитано 2345 раз
рейтинг статті
(1 Vote)

Залишити коментар

Переконайтеся, що ви ввели всю необхідну інформацію, позначену зірочкою (*). HTML код не допускається.

Спільний каталог авторських прав

Зміст

Блоги

 • трав. 28, 2024

  Про Харків і про книжки

  Я не намагатимуся описати весь потенціал книжкової галузі, зосереджений в Харкові. Хто знає - той знає. Адже кожен пост, який збирає багато поширень, бачить ворог. Окрім того, в інших містах України працюють патріотичні українські видавництва, які у разі чого підхоплять…
 • трав. 26, 2024

  Лист-звернення генеральної директорки Vivat Юлії Орлової

  «Фактор-Друк» — один з найбільших поліграфічних комплексів повного циклу у Східній Європі, в якому друкуються майже всі видавництва України, підприємство, яке веде свою історію з 1996 року. Це одне з ключових підприємств для книговидавничого циклу. Зупинка в роботі такого підприємства…
 • трав. 25, 2024

  З професійним святом!

  Щиро вітаю вас, колеги і друзі, з нашим професійним святом - Днем працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження! День весняний дарує наше свято.Квітує світ, синіє далина.Як хочеться сказати вам багатоПід келих золотавого вина!Ми — книгарі! І це вже наша доля,Це —…
  Written by
 • трав. 24, 2024

  росіяни не сьогодні почали знищувати українську книжкову галузь

  Давайте відверто: росіяни не сьогодні почали знищувати українську книжкову галузь. Вони це робили тридцять років тому умовно ринковими методами, починаючи з роздавання премʼєром Черномирдіним та міністром Полтораніним фантастичних пільг та преференцій власним видавцям. Тут і звільнення від податків, і фіксовані…
 • трав. 18, 2024

  Професійне

  Майже три місяці я виконую обов'язки Президента Української Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів паралельно з завантаженням на основній роботі - генерального директора і головного редактора видавництва Фоліо. Є ще написання книжок, що для мене - абсолютно самодостатня творча справа. Наявність кількох…

Інформація для ЗМІ